FARBAMO, MAŽEMO I NIKAD NE LAŽEMO!


 

Industrijski stil kao stil enterijera

Industrijski stil se ogleda u tome da je sve urađeno kao neka stara fabrika ili skladište. On ima „nedovršen“ izgled, sirove i grube površine.

Industrijski stil kao stil enterijera


Uglavnom se povezuje sa minimalizmom, tako da se izbegava upotreba puno stvari i detalja u uređenju ovakvog prostora.

Jedna od prednosti ovog stila jeste što ne zahteva puno novca za obradu zidova, podova i plafona, tako da novac koji bi ste potrošili na ovakve radove u nekom drugom stilu, ovde možete potrošiti na nameštaj. Potržite stare komade čelika, metala i drveta, koji su već ranije bili korišćeni i iskoristite njih ukoliko želite da postignete efekat ovog stila.

Industrijski stil kao stil enterijera

Boje koje treba upotrebljavati treba da budu neutralne, kao da su istrošene i nikako ne koristiti jarke upadljive boje. Najbolje je koristiti razne nijanse sive boje i kombinovati ih sa belom bojom.

Ključni elementi ovog stila su: Prirodna cigla, čelične konstrukcije (grede, stubovi...) , beton, grubo drvo,  jednostavan interesantan nameštaj i pogodno osvetljenje.

Ukoliko imate sreće da u kući imate stare zidove, na kojima se jasno vidi dotrajalost, to će upotpuniti izgled industijskog stila. Ukoliko ne, možete sami napravite da izgledaju „istrošeno“.

Industrijski stil kao stil enterijera

Za pod u ovom stilu, najbolje je ostaviti beton i što „grublje“ izgleda – tim bolje. Takođe neobrađeno drvo i kamen će se odlično uklopiti.

Dekor je ono što će „smekšati“ grubi enterijer, tako da se potrudite da nađete udobnu sofu i velike jastuke koji se slažu uz celokupan stil. Biljke će oživeti prostor i doneti malo boje sa sobom, tako da smestite par velikih biljaka u odgovarajućim saksijama.

Osvetljenje je kao i u svim stilovima i ovde jako bitan faktor. Metalne lampe i lusteri najbolje pristaju uz ovaj stil. Senke koje će praviti lampe i lusteri doprineće dinamici.

(Izvor: enterijer.rs)

stilovi

Stilovi

tv police

nosaci